1. mai 2016 Rogosi mõisas

Sellel päeval avasid Eesti maaturismiettevõtjad suvehooaja ja pakkusid külalistele erilisi ettevõtmisi. Rogosi mõisa selle hooaja märksõna on pits ja pitsiliselt sai hooaeg ka avatud.

Nii oli kogu majas võimalik näha ja katsuda pitse erinevatest materjalidest (puit, metall, lina, puuvill, paber) ja erinevates tehnikates (heegeldatud, kootud, keevitatud, nipeldatud, punutud, saetud jne). Paljud pitsidest olid välja toodud kodustest kappidest ja üks osa olid ajajooksul sattunud Rogosi mõisasse. Mõisa kohvikus on väljapanek Rõuge rahvariietest ja seal kasutatavatest pitsidest,  külalistemaja I korruse koridoris on väljapanek pitskraedest, peamaja saalis pitsilistest laudlinadest ja ülejäänud majas on pitsid seal, kus neile kohta on.

Lisaks sellele oli võimalus tutvuda giidi saatel või iseseisvalt mõisakompleksiga ja selle ajalooga, valmistada paberpitsi, lasta endale panna pitsilised küüned, juua kohvi/teed ja süüa kringlit. Mõisa tutvustust toimus jooksvalt. Külalised said mõisakeldrites (muuseumi-, energia- ja veinikelder) ja peamajas ülevaate mõisa ajaloost ja mõisa hoovis tutvustasime neid tänapäevaga, Rogosi mõisa elava ajaloo, haridus- ja kogukonnakeskuse tegevusega. Väga hea meel on sellest, et päeva jooksul käis mõisaga ja seal pakutavaga tutvumas  kokku 51 külalist (venelased, lätlased, kirgiis, eestlased), neist 15 kohalikku. Suur tänu teile! Külalised olid üllatunud, et välja ei paista, aga sees on nii põnev. Külalistemaja pakkus majutust 20 külalisele.

Kahju on ainult sellest, et me ei saanud külalistele näidata kellatorni sest keegi oli kellatorni trepile keti ette pannud. Esimeste külalistega tegime pattu ja ronisime keti alt läbi, aga järgmistega lihtsalt loobusime. Pole midagi teha kui Sinine Daam jälle tegutseb. Järelikult on ka temal hooaeg alanud.

Seega on turismihooaeg Rogosi mõisas avatud ja ootab külalisi, et koos lustida/puhata pitsilises mõisas, kus järgmine suurem üritus on 14. mail toimuv muuseumiöö ja 15.mail toimuv Rogosi laat. Selle aasta erilisem ettevõtmine meie jaoks toimub 16.- 17.- juulil, Poola Kultuuripäevad. Täpsem kava on varsti kättesaadav meie kodulehel www.rogosi.ee. Olete kõik oodatud, nii lähedalt kui ka kaugelt!

Piltidega saab tutvuda pidigaleriis!