Armastuse krati meisterdamine

ARMASTUSE KRATI MEISTERDAMINE

Igaüks valib endale kratinaha ja võtab linase nööri.

Sõlme sidumise õppimine – kirjutage linase nööriga kaks e tähte ja jätke sõlm lauale

Krati kõrvade ja nina valmistamine:

Vormi villast kolm ühesuurust villapalli, topi üks pall krati ühte ülemisse nurka ja seo sõlmega kinni, samamoodi tee teine kõrv. Kolmanda vatipalliga tee kratile nina. NB! Enne igat toppimist tee uus sõlm lauale valmis!

Krati kaela sidumine:

Topi kratt villa täis nii, et alumisest otsast kinni hoides oleks kratt kenasti täis. Aseta valmistehtud sõlm krati kaelakohale ja tõmba kergelt sõlm kinni. NB! Ära alt lahti lase! Kui sõlm on õiges kohas, siis tõmba lõpuni kinni ja tee sõlm ette. Seejärel lase kratt alt lahti.

Kratile jalgade sidumine:

Tee lauale valmis kaks villapalli ja kaks sõlme. Üks villapall aseta ühte alumisse nurka ja teine teise nurka. Seo nurgad sõlmega kinni.

Kratile saba panemine:

Vali kratile sobiv saba, võta niit ja nõel, aseta saba lahtioleva õmbluse vahele ja õmble üleloomispistega kratt alt kinni.

Kratile käte panemine:

Võta käpukad, lõika mõlemal käpukal riidest sabad ära, aga jäta nöörid. Aja üks nööriots nõela järgi, pista läbi käpuka. Torka nõelaga läbi krati kere käpukate jaoks sobivas kohas. Pista teisest käpukast nöör läbi ja mine nõelaga teise käpuka juurde tagasi. Tee sõlm ja vinnasta käpukad. Seo ümbsõlm ette, pista veelkord nõel läbi ja tee umbsõlm.

Kratile tuka tegemine:

Pane nöör nõela järgi, võta tuka jaoks sobiv tutt, torka nõel krati kõrvade tagant läbi ja tõmba enamvähem nööri keskele. Tee sõm ja tõmba krati kõrvad nii ligi sõlmega, kui soovid, tee umbsõlm. Aseta tutt keskele ja tee umbsõlm ette. Keera tutt suunaga ettepoole ja murra tagand ette pooleks. Õmble paari pistega üle tuti kanna ja tee umbsõlm ette. Seo paraja kõrguse pealt kinni, et tegiks riputusnöör.

Kratile silmade tegemine:

Pane kahekordne niit nõela järgi, vali kratile sobivad silmad, torka nõel kukla tagand nööri ligidalt sisse ja tule silma kohal välja. Jäta sidumiseks vajalik pikkus niidiotsast taha ja aja silm niidi järgi. Torka nõel nina tagant teise silma kohale, aja niit silma järgi ja mine läbi pea tagasi kohta, kust alustasid. Tee üks sõlm ette ja vinnasta simad. Seejärel tee umbsõlm, tee kohapeal nõelapiste ja tee veelkord umbsõlm.

Kratile südame õmblemine:

Vali süda ja aja roosa lõng nõela järele. Aseta süda kohale, kinnita nõelapistega keha külge, tee südame peale umbsõlm ja seejärel lips.

Krati kasutamine:

Kratt on sinu hea kaaslane, kes toob sulle õnne ja armastust. Sinu ülesanne on teda iga päev kallistada ja musitada.