Suvi Rogosi mõisas 2015

Aastal 2015 on Rogosi mõisas tulemas põnev suvehooaeg, kuhu on oodatud kõik Eestimaa eripärade avastajad ja nautijad.

21. juuni, vaatajate meeli ja keeli kaasav lavastus „Sinise Daami meenutused – Ennäe inimest!“ . Vaata kuulutust …

22. juuni, külapidu ja Rogosi mõisapäev ansamblitega Untsakad ja Patune Pool, looduse õpperaja avamine

27. juuni, unustatud mõisate päev

11. ja 12. juuli, unustatud mõisate päev
12. juulil kell 15.00 Kontsert Rogosi mõisas „Hrály dudy. Muusikat meilt ja mujalt“ Igasuviselt puhkab Lõuna-Eestis rahvusvahelist tuntust koguv noor prantsuse-vene päritolu viiulimängija Alexis Roussine koos oma isa, Pariisis elava viiuldaja ning pedagoogi Miroslav Roussine`iga. Miroslav oli üks esimesi legendaarse viiulivirtuoosi ning vene viiulikooli alustala David Oistrahhi õpilasi, kes võitis mitemeid rahvusvahelisi konkursse (sh ühe maailma nimekamatest – Wieniawski konkursi) ning seejärel esinedes pidevalt maailma suurtel lavadel. Miroslav oli nooruses ka iga-aastane külaline Pärnus toimuval Oistrahhi festivalil. Ka tema poega, noort Alexis Roussine`i on juba saatnud märkimisväärne edu viiulimängijana. Käesoleval ajal õpib Alexis Hollandis, Maastrichti Konservatooriumis rahvusvaheliselt tunnustatud viiulimängija ja pedagoogi Boris Belkini viiuliklassis.

19. juuli, vaatajate meeli ja keeli kaasav lavastus„Sinise Daami meenutused – ennäe inimest!”

24.- 26. juuli, Poola kultuuripäevad

26.juuli, Corelli muusika kontsert, Juri Kuuskemaa ajalootund
17 aastat mõisamuusikat ja metseenlust 800-aastasel Maarjamaal! Toetame koos Rogosi mõisakooli pillifondi! Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, kontserdisari „Eesti mõisad“ on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega. Barokkansambel Corelli Consort mängib säravat barokkmuusikat ajastu pillidel, nagu see muusika võis kõlada ka ammustel aegadel mõisate ballisaalides. Esmakordselt sarja ajaloos on kavas kaasaja Eesti helilooja uudisteos – Rein Rannapi Klavessiinikontsert! Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab igas mõisas oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa, metseenlus toetab Rogosi mõisakooli laste pillifondi. ESINEJAD: Barokkansambel CORELLI CONSORT ajastu pillidel, IMBI TARUM klavessiin. Haarav ajalooline taust JÜRI KUUSKEMAA www.corelli.ee

1. august, unustatud mõisate päev

15. august, unustatud mõisate päev

16. august,vaatajate meeli ja keeli kaasav lavastus „Sinise Daami meenutused – ennäe inimest!“

13. september, Rogosi sügislaat

Näitused
„Rogosi ajaloolistel kaartidel“ Rogosi mõisa söögisaalis alates maikuust
“Poola kuningas Jan III Sobieski” Rogosi mõisa peamaja saalis alates juulikuust

Võrumaa reisi planeerimisel on teile abiks Haanjamaa kultuurikalender.

Tähelepanu! Samal päeval Rogosi mõisa külalistemajas ööbijatele on pääsmega üritustele prii pääse! Kehtib vabade kohtade olemasolul.