Haanimaa savvusannanätäl, 11-14.augustil 2016

Haanjamaa suitsusaunanädal

Suitsusaunanädal toimub 11.-14. augustil Haanjamaal. Haanjamaa kuplite, metsade ja järvesilmade vahel märkab terane uudistaja väikseid armsaid korstnata palkmajakesi, suitsusaunu, kust sel nädalalõpul eriti rõõmsat suitsu tuleb. Haanjmaa suitsusaunade omanikud ootavad saunamõnusid nautima ja suitsusaunaga seotud teadmisi omandama ja jagama neljapäevast, 11. augustist pühapäeva, 14. augustini.
Päevadesse mahub töötubasid, rahvamuusikat, vestmisi, palgitööd, ringisõitmisi saunade vaatamiseks ja eelkõige muidugi rahulikku koos külalistega sauna kütmist ja saunas käimist. Lihtsalt osa saamist mõnusast rahulikust igapäevaelust suitsusaunaga peredes.
Neljapäevases suitsusaunas Mooska talus süveneme mõttele, sõnale ja häälele saunapärimuses, suitsusaunas, tänases suitsusaunakultuuris ja pärimusmeditsiinis. Mooska talu perenaise Eda Veeroja teadmistele annab tuge Mari Kalkun.
Reedel juhendab Ööbiksaare meister Aivar Jallai Väike-Palomäe talus Hämkoti külas renoveerimist vajava suitsusauna päästmist ja teisaldamist. Naised-lapsed teevad kiikesid ja Urmas Veeroja juhendamisel saunavihtu. Õhtu lõpeb ILOÕDAKUGA suitsusauna ees Tuulepesa talus Plaksi külas. Laulmist võtab eest Mari Kalkun. Esinevad veel Vladimir Karjalainen, Elise Võsu, Merle Kons, Tiit Lõhmus ja Tõnis Viidu.
Laupäev, 13. august on suitsusaunapäev. Haanjamaa saunades tunnetad oma ihu ja hingega UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja kantud Võrumaa suitsusaunade vaimset pärandit.
Pühapäeva jääb Haanjamaa suitsusaunu tutvustav ringsõit, selgitusi jagavad Krista ja Silver Näkk. Suurel Munamäel on SUVÕTARÕ.
Lisainfo kogu sündmuse kohta:
Eda Veeroja
Registreerimine: Eda.Veeroja@gmail.com
Tel: +372 5032341
Facebook Haanimaa Suidsusanna nätäl 2016
http://haanja.eu/sann/

Rubriigid: majutus Haanjamaal. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.